CZYTNIK OSDP identyfikatora (UID) kart MIFARE® z klawiaturą odporny na warunki atmosferyczne
MM-R66 to czytnik RFID z klawiaturą numeryczną (12 przycisków). Odczytuje identyfikator – numer fabryczny (UID) dowolnej karty MIFARE®. Jest odporny na warunki atmosferyczne. Czytnik może współpracować z dowolnym kontrolerem wykorzystując protokół OSDP (PN-EN 60389-11-5).
Czytnik umożliwia budowę systemu kontroli w 2 stopniu zabezpieczeń. Czytnik, w zależności od konfiguracji, może odczytywać i przekazywać do kontrolera:
- identyfikator (UID) kart zbliżeniowych typu MIFARE® (zgodnie z normą ISO/IEC 14443A)
- identyfikator z aplikacji MmId ze smartfona z systemem Android
- wybrany na klawiaturze kod PIN.
Konfiguracja czytnika
Czytniki serii MM-R6x mogą być konfigurowane już po zainstalowaniu i dołączeniu do magistrali OSDP. Służy do tego specjalny interfejs MmOSDP Manager. Potrafi on wyszukać wszystkie czytniki dołączone do szyny OSDP kontrolera, ustawić wybraną prędkość transmisji, nadać im wymagane przez kontroler OSDP indywidualne adresy i przesłać klucze kryptograficzne niezbędne do odczytu kart z danej instalacji.
Do obsługi MmOSDP Managera służy oprogramowanie MmOSDP Config
Montaż
Czytnik MM-R66 jest odporny na warunki atmosferyczne. Może być instalowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Posiada trwałą, estetyczną obudowę wykonaną z tworzywa ABS. Wszystkie elementy elektroniczne zalane są masą wepuranową. Zastosowana technologia umożliwia montaż czytnika bezpośrednio na metalowej powierzchni bez utraty zasięgu odczytu kart.
Czytnik wyposażony jest w nowoczesne czujniki sabotażowe: akcelerometryczny i indukcyjny.
Konstrukcja obudowy czytnika pozwala na umieszczanie go bezpośrednio na powierzchni ściany. Możliwy jest montaż czytnika z wykorzystaniem typowej puszki instalacyjnej o średnicy 60 mm.
Czytnik dostępny jest w czarnym kolorze.
Standardowo wyposażony jest w kabel połączeniowy o długości 0,5m. Istnieje możliwość zamawiania czytników z dłuższym kablem (maksymalnie do 5 m).
Dane techniczne
| Współpraca | kontrolery z obsługą interfejsu OSDP |
| Stopień zabezpieczenia | Grade 2 wg PN-EN 60839-11-1 |
| Częstotliwość pracy | 13,56 MHz |
| Zasięg odczytu | typowo 3 cm (zależy od rodzaju transpondera) |
| Odczytywana informacja: | |
| Karty MIFARE® | identyfikator UID zgodnie z normą ISO/IEC 14443A |
| Smartfon z systemem Android | identyfikator z aplikacji MmId |
| Klawiatura | dotykowa, pojemnościowa, 12 przycisków |
| Sygnalizatory | diody LED (czerwona i zielona) + brzęczyk |
| Czujnik sabotażowy | akcelerometryczny, indukcyjny |
| Zasilanie | 10 – 28V DC |
| Pobór prądu | średnio: 40 mA, szczytowo: 120 mA |
| Interfejs komunikacyjny | magistrala OSDP (RS485), 1/4 UL, failsafe |
| Prędkość transmisji | ustawiana od 9600 do 115200 bps |
| Szyfrowanie transmisji | AES128 |
| Długość połączenia | do 300 m |
| Temperatura pracy | -25°C .. +50°C, IP64 |
| Klasa środowiskowa | III |
| Wymiary | 75 x 115 x 21 mm |
| Dostępne kolory | czarny |
Urządzenia powiązane
- Interfejs MmOSDP Manager
- czytnik MM-R65
Cena netto
750,00 zł