Bezprzewodowy czytnik OSDP identyfikatora kart MIFARE®
MM-R64 to bezprzewodowy czytnik RFID odporny na warunki atmosferyczne. Idealnie wspomaga pracę służb ochrony identyfikując np. osoby wjeżdżające pojazdem na teren obiektu. Potrafi odczytać identyfikator (numer fabryczny – UID) dowolnych kart MIFARE®. Czytnik komunikuje się z modułem bazowym MM-D64 przy pomocy transmisji bezprzewodowej opartej o energooszczędny standard IEEE 802.15.4. Natomiast moduł bazowy współpracuje z kontrolerem wykorzystując protokół OSDP (PN-EN 60389-11-5).
Czytnik umożliwia budowę systemu kontroli w 2 stopniu zabezpieczeń. Czytnik, w zależności od konfiguracji, może odczytywać i przekazywać do kontrolera:
- identyfikator (UID) kart zbliżeniowych typu MIFARE® (zgodnie z normą ISO/IEC 14443A)
- identyfikator z aplikacji MmId ze smartfona z systemem Android
Konfiguracja czytnika
Z jednym modułem bazowym MM-D64 można powiązać maksymalnie dwa czytniki bezprzewodowe MM-R64. Taki zestaw może być konfigurowany już po zainstalowaniu i dołączeniu modułu do magistrali OSDP. Służy do tego MmOSDP Manager. Potrafi on wyszukać wszystkie czytniki systemu MmOSDP dołączone do szyny, ustawić wybraną prędkość transmisji i nadać im wymagane przez kontroler OSDP indywidualne adresy.
Do obsługi MmOSDP Managera służy oprogramowanie MmOSDP Config.
Montaż
Czytnik MM-R64 jest odporny na warunki atmosferyczne. Może być wykorzystywany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Jest poręczny, posiada trwałą, estetyczną obudowę wykonaną z tworzywa ABS. Czytnik wyposażony jest także w gumową osłonę chroniącą urządzenie przed udarami. Czytnik współpracuje z bazą w odległości do 100m w terenie otwartym.
Moduł bazowy MM-D64 posiada obudowę naścienną, odporną na warunki atmosferyczne. Powinien być umieszczony możliwie blisko miejsca użytkowania czytnika bezprzewodowego.
Zastosowanie
Podstawowym zastosowaniem czytnika MM-R64 jest rejestracja i sprawdzenie uprawnień pracowników wjeżdżających jednym pojazdem na teren obiektu.
Dane techniczne
Czytnik MM-R64
| Współpraca | moduł bazowy MM-D64 |
| Stopień zabezpieczenia | Grade 2 wg PN-EN 60839-11-1 |
| Częstotliwość pracy | 13,56 MHz |
| Zasięg odczytu | typowo 3 cm (zależy od rodzaju transpondera) |
| Odczytywana informacja: | |
| Karty MIFARE® | identyfikator UID zgodnie z normą ISO/IEC 14443A |
| Smartfon z systemem Android | identyfikator z aplikacji MmId |
| Sygnalizatory | 2xLED czerwony, 1xLED zielony + brzęczyk |
| Sterownie | przycisk piezoelektryczny (wybór kierunku rejestracji) |
| Zasilanie | 4,5V DC (3xbateria alkaliczna AA) |
| Wydajność | około 20 000 odczytów z jednego zestawu baterii |
| Interfejs komunikacyjny z D74 | IEEE 802.15.4; 2,4 GHz; max. odległość od stacji MM-D74: 100m |
| Temperatura pracy | -25°C .. +50°C, IP64 |
| Klasa środowiskowa | III |
| Wymiary | 200 x 94 x 39,5 mm (bez gumowej osłony) |
| Dostępne kolory | jasny (kremowy) |
Moduł bazowy MM-D64
| Współpraca | kontrolery z obsługą interfejsu OSDP |
| Stopień zabezpieczenia | Grade 2 wg PN-EN 60839-11-1 |
| Obsługiwane czytniki | MM-R64 (max. 2 szt) |
| Interfejs komunikacyjny | IEEE 802.15.4; 2,4 GHz; max. odległość do czytnika: 100m |
| Prędkość transmisji OSDP | ustawiana od 9600 do 115200 bps |
| Szyfrowanie transmisji | AES128 |
| Długość połączenia | do 300 m |
| Zasilanie | 10-28V DC |
| Pobór prądu | średnio: 15 mA, szczytowo: 40 mA |
| Temperatura pracy | -25°C .. +50°C, IP67 |
| Klasa środowiskowa | III |
| Wymiary | 122 x 82 x 55 mm |
| Obudowa | do montażu na ścianę |
Urządzenia powiązane
- Interfejs MmOSDP Manager
Cena netto
- czytnik MM-R64: 5000 zł
- moduł bazowy MM-D64: 2500 zł