CZYTNIK OSDP identyfikatora (UID) kart MIFARE® z frontem szklanym i klawiaturą
Zachowując położenie przycisków klawiatura czytnika MM-R63 może mieć dowolny wygląd, zgodny z sugestiami użytkownika. Czytnik posiada klawiaturę dotykową i może odczytywać karty standardu Mifare®. Może współpracować z dowolnym kontrolerem obsługującym protokół OSDP (PN-EN 60389-11-5).
Czytnik umożliwia budowę systemu kontroli w 2 stopniu zabezpieczeń. Czytnik, w zależności od konfiguracji, może odczytywać i przekazywać do kontrolera:
- identyfikator (UID) kart zbliżeniowych typu MIFARE® (zgodnie z normą ISO/IEC 14443A)
- identyfikator z aplikacji MmId ze smartfona z systemem Android
- wybrany na klawiaturze kod PIN.
Konfiguracja czytnika
Czytniki serii MM-R6x mogą być konfigurowane już po zainstalowaniu i dołączeniu do magistrali OSDP. Służy do tego specjalny interfejs MmOSDP Manager. Potrafi on wyszukać wszystkie czytniki dołączone do szyny OSDP kontrolera, ustawić wybraną prędkość transmisji i nadać im wymagane przez kontroler OSDP indywidualne adresy.
Do obsługi MmOSDP Managera służy oprogramowanie MmOSDP Config.
Montaż
Obudowa czytnika MM-R63 przystosowana jest do montażu w standardowej puszce instalacyjnej o średnicy 60 mm. Do podłączenia magistrali OSDP i zasilania przewidziano cztery zaciski śrubowe.
Czytnik wyposażony jest w mechaniczny czujnik sabotażowy.
Nowoczesny design
Wyróżniającą cechą czytnika MM-R63 jest szklany front, który zapewnia elegancki wygląd, oraz daje możliwość wykonania dowolnych nadruków wg życzenia klienta (przy zachowaniu położenia przycisków klawiatury). Stwarza to praktycznie nieograniczone możliwości adaptacji czytników do dowolnego wnętrza. (elegancki biurowiec, nowoczesny szpital itp.)
Wzór czytnika jest Zarejestrowanym Wzorem Wspólnotowym zgłoszonym w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) pod numerem 003075324-0001.
Dane techniczne
| Współpraca | kontrolery z obsługą interfejsu OSDP |
| Stopień zabezpieczenia | Grade 2 wg PN-EN 60839-11-1 |
| Częstotliwość pracy | 13,56 MHz |
| Zasięg odczytu | typowo 3 cm (zależy od rodzaju transpondera) |
| Odczytywana informacja: | |
| Karty MIFARE® | identyfikator UID zgodnie z normą ISO/IEC 14443A |
| Smartfon z systemem Android | identyfikator z aplikacji MmId |
| Klawiatura | dotykowa, pojemnościowa, 12 przycisków (3×4) |
| Sygnalizatory | 2 diody LED (czerwona i zielona) + brzęczyk |
| Czujnik sabotażowy | mikrowyłącznik |
| Zasilanie | 10 – 28V DC |
| Pobór prądu | średnio: 40 mA, szczytowo: 120 mA |
| Interfejs komunikacyjny | magistrala OSDP (RS485), 1/4 UL, failsafe |
| Prędkość transmisji | ustawiana od 9600 do 115200 bps |
| Szyfrowanie transmisji | AES128 |
| Długość połączenia | do 300 m |
| Temperatura pracy | -10°C .. +40°C, IP52 |
| Klasa środowiskowa | II |
| Wymiary | 86 x 86 x 32 mm |
| Dostępne kolory | dowolny nadruk na szklanym froncie |
Urządzenia powiązane
- Interfejs MmOSDP Manager
- czytnik MM-R61
Cena netto
750,00 zł