zarządca magistrali OSDP w systemie MmOSDP
MicroMade OSDP Manager to urządzenie do konfiguracji czytników OSDP firmy MicroMade. Potrzebny jest tylko na etapie budowy instalacji.
Wszystkie czytniki OSDP, przed rozpoczęciem pracy w systemie kontroli dostępu, muszą mieć nadane indywidualne adresy. Standardem jest nadawanie adresów przed montażem czytników, dołączając je indywidualnie do komputera.
W systemie czytników OSDP firmy MicroMade proces ten przebiega zupełnie inaczej. Najpierw wykonywana jest cała instalacja:
- czytniki montowane są w docelowych miejscach
- dołączane są do szyny OSDP (i oczywiście zasilania)
- szyna OSDP doprowadzona jest w miejsce instalacji kontrolera
Zamiast kontrolera, na czas konfiguracji, należy do szyny OSDP dołączyć MmOSDP Manager.
Zadanie Managera
Manager zarządza czytnikami i umożliwia ich konfigurację z programu MmOsdpConfig:
- wyszukuje czytniki serii MM-R6x dołączone do szyny OSDP
- ustawia wybraną prędkość transmisji
- umożliwia nadanie czytnikom adresów niezbędnych do pracy na szynie OSDP
- umożliwia przesłanie do czytników konfiguracji.
MmOSDP Manager wykonany jest jako przejściówka pomiędzy USB a szyną RS485 (OSDP). Manager nie wymaga instalowania dodatkowych sterowników. Do połączenia z komputerem służy kabel USB C. Czerwona dioda LED sygnalizuje poprawność połączenia z komputerem.
Dane techniczne
| Współpraca | System czytników MicroMade OSDP |
| Stopień zabezpieczenia wg PN-EN 60839-11-1 | Grade 2 |
| Sygnalizatory optyczne | LED czerwony + LED zielony |
| Interfejs komunikacyjny I | USB 2.0, Full Speed |
| Sterownik | WinUSB |
| Interfejs komunikacyjny II | magistrala OSDP (RS485) |
| Prędkość transmisji | Prędkość transmisji 9600 … 115200 bps |
| Szyfrowanie transmisji | AES128 |
| Maksymalna długość magistrali | 300 m |
| Driver RS485 | 1/4 UL, failsafe |
| Zasilanie | ze złącza USB |
| Pobór prądu | 40 mA |
| Temperatura pracy | +5°C .. +40°C, IP40 |
| Klasa środowiskowa | I (+5ºC … +40ºC, IP 40) |
| Wymiary | 60 × 36 × 17 mm |
| Kolor | czarny |
Urządzenia powiązane
- czytniki serii MM-R6x
Cena netto
400,00 zł