Czytnik klawiaturowy do odczytu identyfikatora (UID) kart MIFARE® w systemie MmOSDP
MM-B61 to czytnik USB, który potrafi odczytać identyfikator (numer fabryczny – UID) dowolnych kart MIFARE® do współpracy z systemem czytników OSDP firmy MicroMade. Czytnik umożliwia wprowadzanie danych (numerów fabrycznych) kart danej instalacji do dowolnego programu kontroli dostępu.
Czytnik podłączany jest do złącza USB – emuluje działanie klawiatury komputera. Odczytane z karty dane mogą być od razu wpisane w pole programu lub w pole formularza w przeglądarce internetowej.
Budowa i działanie czytnika
Czytnik podłączany jest do złącza USB komputera. Wykonany jest w cienkiej obudowie wielkości karty kredytowej. Z boku czytnika znajduje się dwukolorowa dioda LED służąca do sygnalizowania poprawności odczytu karty RFID.
Czytnik jest gotowy do pracy zaraz po podłączeniu go do komputera (nie wymaga instalowania dodatkowych sterowników). Do połączenia z komputerem służy kabel USB C.
Dane techniczne
| Współpraca | czytniki systemu MmOSDP |
| Stopień zabezpieczenia | Grade 2 (wg PN-EN 60839-11-1) |
| Częstotliwość pracy | 13,56 MHz |
| Odczytywana informacja | |
| Karty Mifare® | identyfikator UID zgodnie z normą ISO/IEC 14443A |
| Smartfon z systemem Android | identyfikator z aplikacji MmId |
| Zasięg programowania/odczytu | typowo 2 cm |
| Sygnalizator optyczny | LED dwukolorowy (czerwono/zielony) |
| Interfejs komunikacyjny | USB 2.0, Full Speed |
| Sterownik | HID (wbudowany w Windows®) |
| Zasilanie | ze złącza USB |
| Pobór prądu | średnio: 40 mA; szczytowo: 100 mA |
| Temperatura pracy | +5°C .. +40°C, IP40 |
| Klasa środowiskowa | I |
| Wymiary | 85 × 54 × 7 mm |
| Kolor | czarny |
Urządzenia powiązane
- Interfejs MmOSDP Manager
- czytniki serii MM-R6x
Cena netto
500,00 zł