CZYTNIK OSDP identyfikatora (UID) kart MIFARE® odporny na warunki atmosferyczne
MM-R65 to czytnik RFID, który potrafi odczytać identyfikator (numer fabryczny – UID) dowolnych kart MIFARE® odporny na warunki atmosferyczne. Czytnik może współpracować z dowolnym kontrolerem wykorzystując protokół OSDP (PN-EN 60389-11-5).
Czytnik umożliwia budowę systemu kontroli w 2 stopniu zabezpieczeń. Czytnik, w zależności od konfiguracji, może odczytywać i przekazywać do kontrolera:
- identyfikator (UID) kart zbliżeniowych typu MIFARE® (zgodnie z normą ISO/IEC 14443A)
- identyfikator z aplikacji MmId ze smartfona z systemem Android
Konfiguracja czytnika
Czytniki serii MM-R6x mogą być konfigurowane już po zainstalowaniu i dołączeniu do magistrali OSDP. Służy do tego specjalny interfejs MmOSDP Manager. Potrafi on wyszukać wszystkie czytniki dołączone do szyny OSDP kontrolera, ustawić wybraną prędkość transmisji i nadać im wymagane przez kontroler OSDP indywidualne adresy.
Do obsługi MmOSDP Managera służy oprogramowanie MmOSDP Config
Montaż
Czytnik MM-R65 jest odporny na warunki atmosferyczne. Może być instalowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Posiada trwałą, estetyczną obudowę wykonaną z tworzywa ABS. Wszystkie elementy elektroniczne zalane są masą wepuranową. Zastosowana technologia umożliwia montaż czytnika bezpośrednio na metalowej powierzchni bez utraty zasięgu odczytu kart.
Czytnik wyposażony jest w nowoczesne czujniki sabotażowe: akcelerometryczny i indukcyjny.
Konstrukcja obudowy czytnika pozwala na umieszczanie go bezpośrednio na powierzchni ściany. Możliwy jest montaż czytnika z wykorzystaniem typowej puszki instalacyjnej o średnicy 60 mm.
Czytnik dostępny jest w czarnym kolorze.
Standardowo wyposażony jest w kabel połączeniowy o długości 0,5m. Istnieje możliwość zamawiania czytników z dłuższym kablem (maksymalnie do 5 m).
Dane techniczne
| Współpraca | kontrolery z obsługą interfejsu OSDP |
| Stopień zabezpieczenia | Grade 2 wg PN-EN 60839-11-1 |
| Częstotliwość pracy | 13,56 MHz |
| Zasięg odczytu | typowo 3 cm (zależy od rodzaju transpondera) |
| Odczytywana informacja: | |
| Karty MIFARE® | identyfikator UID zgodnie z normą ISO/IEC 14443A |
| Smartfon z systemem Android | identyfikator z aplikacji MmId |
| Sygnalizatory | diody LED (czerwona i zielona) + brzęczyk |
| Czujnik sabotażowy | akcelerometryczny, indukcyjny |
| Zasilanie | 10 – 28V DC |
| Pobór prądu | średnio: 40 mA, szczytowo: 120 mA |
| Interfejs komunikacyjny | magistrala OSDP (RS485), 1/4 UL, failsafe |
| Prędkość transmisji | ustawiana od 9600 do 115200 bps |
| Szyfrowanie transmisji | AES128 |
| Długość połączenia | do 300 m |
| Temperatura pracy | -25°C .. +50°C, IP64 |
| Klasa środowiskowa | III |
| Wymiary | 75 x 115 x 21 mm |
| Dostępne kolory | czarny |
Urządzenia powiązane
- Interfejs MmOSDP Manager
- czytnik MM-R66
Cena netto
600,00 zł